Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Instagram Hesap Silme

Yazar: Instavis

Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimizi instagram hesap silme konusunda bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Instagram hesabı silmek oldukça kolay bir işlemdir.
Instagram uygulamasının oldukça çok fazla kitlesi var ve sadece ülkemizde 35 milyondan fazla kişinin instagram hesabı bulunuyor. Instagram uygulamasını Türkiye'de kullanan insanların yaklaşık olarak %40 - 45 kısmı kadınlardan oluşuyor. Geri kalan kısmını ise erkekler oluşturuyor.  

Instagram, hesabınızı 2 şekilde kapatabilmenize olanak sağlıyor.
1. Yöntem: Geçici olarak kapatma.
2. Yöntem: Kalıcı olarak kapatma.

Instagram Hesap Dondurma ve Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma İşlemi

Instagram hesabınızı isterseniz geçici bir süreliğine dondurabilirsiniz. Bu süreçte siz istemeden kimse sizi instagram üzerinde bulamaz ve verilerinize asla erişim sağlayamaz. Kullanıcılar genellikle instagram hesabını dondurduktan bir süre sonra tekrar hesabına erişip fotoğraf paylaşmak ve arkadaşları ile etkileşime tekrar girmek istiyor. Tabi hesabınızı geçici olarak kapatmayı bilmiyorsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak isterseniz aşağıda ki resme tıklayarak Instagram sitesine gidin ve daha sonra hesabınızı neden kapatacağınızı seçin.

instagram hesap dondurma

Yukarı da ki bağlantıya tıkladığınızda gideceğiniz sayfada karşınıza aşağıda ki resimde belirtildiği gibi bir form çıkıyor;

hesabını neden kapatıyorsun

Hesabınızı neden kapattığınızı seçmeniz gerekiyor. Eğer siz herhangi bir şey belirtmek istemiyorsanız “Başka bir şey“ seçeneğini de seçip ilerleyebilirsiniz.
Devam etmek için sizden şifrenizi girmenizi istiyor. Güvenlik konusunda çok dikkatli olmalısınız ve gittiğiniz sayfanın gerçekten instagram sitesine ait olduğuna dikkat etmelisiniz.
Bu formu doldurduktan sonra “Hesabı neden kapatıyorsun?“ seçeneklerinden birini seçtikten sonra instagram hesabınızı geçici süreliğine kapatmanız mümkün. Eğer hesabınıza tekrar erişmek isterseniz normalde girdiğiniz gibi instagram kullanıcı adı ve şifrenize Instagram'a giriş yaparsanız hesabınız geri açılır. Ancak şunu unutmamanızda fayda var; Hesabınızı tekrar geçici olarak kapatmak için minimum aradan 1 hafta yani 7 gün geçmiş olması gerekiyor.

Instagram Hesap Silme

Instagram hesap silme instagram uygulaması üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silmenize olanak sağlar ve isminiz, resimleriniz ve takip-takipçi verileriniz asla kimse tarafından erişilemez instagram profiliniz tamamen kaldırılır. Eğer tekrar instagram hesabınıza erişmek isterseniz size kötü bir haberimiz var; bu kesinlikle mümkün değil. çünkü instagram kapattığı hesapları asla geri açmaz ve sistemleri üzerinden siler eğer tekrar instagram hesabınıza erişmek isterseniz yeni bir instagram hesabı açmanız gerekebilir.

Şimdi gelelim 2. Yöntem olan “Kalıcı Olarak Hesap Kapatma“ yani hesabı komple silme yöntemine.
Eğer hesabınızı kalıcı olarak Instagram üzerinden silmek isterseniz yapmanız gereken oldukça çok basit. Tıpkı yukarıda olduğu gibi aşağıda ki bağlantıya giriyorsunuz.

instagram hesap silme

Yukarıda ki yönlendirmeyi takip ettiğinizde bir instagram sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Ve yine aşağıda belirttiğimiz gibi bir form tekrar karşınıza çıkıyor.

hesabını neden siliyorsun

Bu sayfada ise hesabınızı neden silmeniz gerektiğini belirtmeniz gerekiyor bu işlemi instagram, kullanıcıların neden hesapları sildiğini analiz etmek ve raporlamak için kullanıyor. Bu seçeneklerden de birini seçmenize gerek yok tekrardan başka bir şey seçeneğini seçip ilerleyebilmeniz mümkün.
Şifrenizi belirtip hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basarsanız instagram hesabınızın silinme işlemini başlatmış olursunuz.

Sizlere elimizden geldiğince instagram hesap silme konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak diğer insanlara da yardımcı olabilir ve onların da bilgi almasını sağlayabilirsiniz.