Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Yazar: Instavis

Herkesin merakla arama motorlarından aradığı instagram hikaye indirme özelliği nasıl yapılıyor biliyor muydunuz? Makalemize göz atarak sizde bu konu hakkında oldukça bilgi sahibi olabilir ve diğer insanlar ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş sosyal medya platformları arasında yer alan ve ünlü girişimci, yazılımcı Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Instagram, kullanıcılarına iyi bir deneyim yaşatabilmek için her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.
Günümüz akıllı telefonlarında birçok muhteşem ve akıllı özellikler bulunuyor. Bunların çoğu ise yapay zeka eğitimi yapılarak servis edilmektedir.
Geliştiriciler instagram kullanıcıları için sürekli olarak uygulama geliştirmeye ve insanların sosyal medya kullanımında ki yorucu şeyleri ortadan kaldırmaya özen gösteriyor.

Peki Instagram Hikayelerini Nasıl İndirebilirsiniz?

Instagram’da insanları sıklıkla aradığı instagram hikaye indirme özelliği aslında instagram uygulamasının kendisinin sunmadığı bir özelliktir ve instagram hikayelerini indirmek için üçüncü taraf uygulamalar kullanmanız gerekiyor.
Mobil uygulama olmadan da hikaye indirebilirsiniz bunun için birçok web sitesi mevcut. Ancak dikkat etmeniz bir unsur var. Bu web sitelerinde dolaşırken çok dikkatli olmalısınız. Bilgisayar korsanları tarafından hesabınızın çalınmasına karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

Android cihazlarda Play Store uygulamasında instagram hikaye indirme veya instagram story saver tarzında uygulamaları araştırabilirsiniz. Aynı şekilde ios cihazlarda ise App Store uygulamasına girip hikaye indirme veya story saver tarzında aratıp kendinize uygun olan uygulamayı indirmeniz gerekir. Açıkçası biz ücretli uygulamalardan yana değiliz. Çünkü ücretli uygulamalar ve ücretsiz uygulamaların da yaptığı sonuçta aynı şey boşuna cebinizden fazla para harcamayın.

Telefon uygulaması olmadan hikaye indiremez miyim? Dediğinizi duyar gibiyim…
Elbette telefon uygulamasından uygulama indirmeden de hikaye indirebilirsiniz. Ancak bunun için ihtiyacınız olacak tek şey var oda bir internet tarayıcısı. Google Chrome, Safari, Firefox tarzında hatta Internet Explorer uygulaması bile varsa internetten tekrar instagram hikaye indirme diye aratıp arama sonuçlarını kontrol edin. Bazı web sitelerinde hikayesini indirmek istediğiniz instagram hesabının kullanıcı adını ister o kısma instagram hesabının kullanıcı adını yazın. Ardından size hikaye listesi verilecek ve hangi hikayeyi indirmek istediğinizi seçeceksiniz. Daha sonra ise hikayeyi bilgisayarınıza veya cep telefonunuza anında indirebilirsiniz.

Hikayeleri indirirken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise veri kullanımıdır. Siz eğer mobil veri açıkken wi-fi bağlantınız yok ise indirdiğiniz hikayeler mobil verinizden yiyecek ve internetiniz gidecektir. Ancak wi-fi açıkken indirirseniz oldukça daha daha hızlı ve mobil verinizden yemeden hikayeleri anlık olarak indirebilirsiniz.

Instagram Hikaye İndirmek Yasak Mı?

Instagram uygulamasında başkalarının hikayesini indirmenin yasal olarak uygun olup olmadığı tartışılır ancak biz önermiyoruz. Fakat kendi hikayelerinizi indirebilirsiniz sonuçta bu hikayelerin tüm hakları size aittir.
Başkalarının hikayelerini indirmek istediğinizde olaylar çok karışıyor. Çünkü hikaye sahibinin izni ve bilgisi dışında olduğu için bu hikayeleri ne yaptığınız çok önemli. Eğer bir yerde izinsiz olarak paylaşırsanız suç işlemiş olursunuz.
Hatta kendi özel cihazlarınızda bulundursanız bile bu bir suçtur. Sizlere önerimiz elinizden geldiğince yabancı insanların hikayelerini cihazınızda bulundurmayın ve asla bilgisi dışında hiçbir platformda paylaşmayın.
İlerde doğacak bir sorunda bunun sorumlusu yalnızca siz olursunuz. Telif hakkı davası açılabilir ve bu suçtan yargılanabilirsiniz. Ceza almanızda muhtemeldir. Umarım sizlere bu konu hakkında yardımcı olabilmişizdir.

Eğer bu yazımızı beğenip yararlı bulduysanız sosyal medyada veya arkadaşlarınızla yazımızı paylaşabilirsiniz. Blog sayfamızı takip ederek her gün yeni bir bilgiye erişebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.